Фотополімерні лампи
У сучасних стоматологічних клініках все частіше використовують пломби з матеріалів, здатні затвердівати від світла. Їх основною перевагою є можливість ідеально підібрати вид пломби, а також добре зафіксувати її. Для фіксації використовується, як вже вище було сказано, світло певної довжини, для подачі якого необхідно застосування фотополімерної лампи. Читати далі
Фотополімерні смоли при контакті з фотополімерною лампою змінюють свій стан, перетворюючись з в'язкого матеріалу на твердий. Саме завдяки світлодіоду, який випромінюється з фотополімерної лампи, утворюється необхідне випромінювання.
Фотополімерні лампи для відвердження стоматологічних матеріалів бувають двох видів, - дротові і бездротові.
Бездротова фотополімерна лампа відрізняється компактним розміром і зручна у використанні.
Стаціонарна фотополімерна лампа монтується до стоматологічної установки, і є її невід'ємною частиною. При виборі важливо враховувати не тільки її технічні характеристики, а й можливість взаємодії з установкою.
На що слід звернути увагу при виборі фотополімерної лампи?
- Вага. Оскільки стоматолог у процесі своєї роботи використовує цей прилад протягом тривалого періоду часу, він повинен бути легким.
- Дисплей. Механічне управління менш зручне, особливо якщо кількість часу обмежена.
- Потужність. У даному випадку варто враховувати характеристики матеріалу, які будуть відмінно поєднуватися з фотополімерами.
- Наявність акумуляторної батареї.
- Наявність налаштовуваного таймера.
- Ергономічність.
Види фотополімерних ламп:
- Галогенові. Такі лампи подають світло завдяки розжарюванню вольфрамової нитки, розташованої в лампочці з галогеновим газом. З переваг можна виділити низьку вартість. Недоліки: тривалий період ствердування, потрібна регулярна заміна лампи, стаціонарні.
- Світлодіодні. Генерація світла в кристалі напівпровідника здійснюється за рахунок енергії збуджених електронів. Цей вид ламп є найбільш затребуваним обладнанням для стоматологічних кабінетів в Одесі. Переваги: швидко затвердіває матеріал, бувають у дротовому і бездротовому вигляді.
- Плазменнодугові. Сильне випромінювання відбувається за рахунок застосування високовольтної дуги в газоподібному середовищі з сильним розрідженням.
- Лазерні. Такі лампи подають світло високої потужності за рахунок транспортування електродів з нестабільного в стабільний стан в газовому середовищі з аргону.
Якщо ви бажаєте купити фотополімерну лампу, то зверніть увагу на каталог товарів нашого інтернет-магазину. Компанія «SV-Dental» пропонує широкий асортимент ламп та іншого терапевтичного обладнання для стоматолога.